Podsumowanie projektu pn. „Nakrętkowy zawrót głowy w Krainie Lasów i Jezior”

Podsumowanie projektu pn. „Nakrętkowy zawrót głowy w Krainie Lasów i Jezior”

W dniu 19 listopada 2021 roku w Zajeździe we Młynie w Lubięcinie odbyło się podsumowanie projektu pn. Nakrętkowy zawrót głowy w Krainie Lasów i Jezior, realizowanego ze środków Województwa Lubuskiego w obszarze działań na rzecz młodzieży w województwie lubuskim.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Tatiana Wasielewska – Prezes Stowarzyszenia, która przywitała wszystkich zaproszonych gości.

Następnie Pani Roksana Górna – Kopij – Kierownik Biura LGD omówiła założenia projektu.

Zadanie realizowane było na terenie dwóch powiatów: nowosolski (gmina Nowa Sól i Siedlisko) oraz powiatu wschowskiego(gmina Sława, Wschowa i Szlichtyngowa).

W ramach projektu skupiliśmy się na promowaniu ochrony środowiska i zdrowego stylu życia oraz kształtowaniu postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach promocji i kształtowania postaw proekologicznych zakupiliśmy serca na nakrętki, które zostały posadowione w miejscach użyteczności publicznej. Serca posadowiono w gminie: Nowa Sól, Siedlisko, Sława, Wschowa i Szlichtyngowa.

W ramach zadania ogłoszono Konkurs „Bitwa na nakrętki”, łącznie udział wzięło 20 uczestników w dwóch kategoriach:

  • I kategoria – dzieci i młodzież z terenu gmin: Sława Wschowa, Szlichtyngowa, Siedlisko oraz Nowa Sól
  • II kategoria –  publiczne i niepubliczne przedszkola i szkoły z terenu gmin: Sława, Wschowa, Szlichtyngowa, Siedlisko oraz Nowa Sól.

Zebrano łącznie 548,88 kg nakrętek.

Przedstawicielom instytucji publicznych, które brały udział w konkursie wręczono nagrody i upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *