“Senior Liderem”

20 grudnia 2021

Podsumowanie projektu pn. “Senior Liderem”

W dniu 17.12.2021 r. w Restauracji Fin de Siecle w Szlichtyngowej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu zrealizowanego w ramach programu wieloletniego na rzecz osób starszych “Aktywni+” ma lata 2021-2025. W prezentacji multimedialnej przedstawiliśmy osiągnięte rezultaty projektu. Dziękujemy naszym seniorom za udział w projekcie. Mamy nadzieję, że zdobyliście nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również otrzymaliście wsparcie rozwojowe, które umożliwi Wam wykorzystanie własnych zasobów osobowych. Mamy nadzieję, że wykorzystacie swój potencjał osobowy oraz przyrodniczych i stworzycie propozycje do powielania i udoskonalania, ponieważ każdy nowy ciekawy pomysł przyciągnie innych.10 grudnia 2021

Warsztaty bożonarodzeniowe za nami. Jest to jedna z inicjatyw podjętych przez naszych uczestników projektu pn. “Senior Liderem”

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″.9 grudnia 2021

Za nami kolejne warsztaty kosmetyczne dla Seniorów, które odbyły się w Nowym Żabnie w Klubie Seniora, które poprowadziła doświadczona kosmetyczka Pani Danuta Karnicka. Tematem warsztatów, były zioła w kosmetyce. Panie dowiedziały się jak stworzyć naturalne maseczki na twarz i dłonie . Na zakończenie warsztatów został omówiony i wykonany makijaż dzienny.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″23 listopada 2021

Kolejne warsztaty z fastrygą za nami. W Klubie Seniora w Nowym Żabnie odbyły się warsztaty krawieckie , które poprowadziła Pani Agnieszka Tomczak. W ramach warsztatów Seniorzy nauczyli się, jak dobrać właściwy materiał. Poznali metody kroju oraz projektowania i szycia przedmiotów służących do użytku codziennego oraz elementów dekoracyjnych. Seniorzy wykonali samodzielnie korale, chusty i fartuszki

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″16 listopada 2021

Kolejne warsztaty z fastrygą za nami!

W dniach 4,5 i 8 listopada w Domu Kultury w Ciosańcu odbyły się kolejne warsztaty z fastrygą dla Seniorów, które poprowadziła Pani Ewelina Górna. W ramach warsztatów Seniorzy nauczyli się jak dobrać właściwy materiał, poznali metody kroju oraz projektowania i szycia przedmiotów służących do użytku codziennego oraz elementów dekoracyjnych. Seniorzy wykonali samodzielnie korale, chusty i fartuszki.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″5 listopada 2021

Kolejne warsztaty kosmetyczne dla Seniorów za nami !

29 października br. w Domu Kultury w Ciosańcu odbyły się kolejne warsztaty kosmetyczne dla Seniorów realizowane w ramach projektu pn.”Senior liderem”.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″3 listopada 2021

Pierwsze warsztaty z fastrygą dla Seniorów za nami !

W dniach 26-27 października i 2 listopada br. w Klubie Seniora w Szlichtyngowej odbyły się warsztaty krawieckie z fastrygą, które poprowadziła Pani Agnieszka Tomczak. Podczas warsztatów seniorzy nabyli umiejętność szycia na maszynie, nauczyli się jak dobierać materiały oraz poznali metody kroju i szycia przedmiotów służących do użytku codziennego. Podczas zajęć zostały uszyte chusty i fartuchy oraz wykonane zostały korale. Uczestnicy projektu będą wykorzystywać wykonane na warsztatach ww. elementy podczas różnych wydarzeń kulturalnych i folklorystycznych.

Zdobyte umiejętności i wykonane dzięki nim prace, dały wszystkim ogromną satysfakcję, a pozyskane umiejętności zostaną przez uczestników projektu wykorzystane.

Warsztaty z fastrygą pozwoliły Seniorom rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, ale również nauczyły ich współpracy.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″28 października 2021

Za nami pierwsze warsztaty kosmetyczne dla Seniorów!!!

Dnia 26 listopada 2021 r. na sali wiejskiej w Siedlisku odbyły się warsztaty kosmetyczne dla Seniorów, które poprowadziła doświadczona kosmetyczka Pani Danuta Karnicka. Tematem warsztatów były zioła w kosmetyce. Panie dowiedziały się jak stworzyć naturalne maseczki na twarz i dłonie. Na zakończenie został omówiony i wykonany makijaż dzienny.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″29 września 2021

Uczestnicy naszego projektu “Senior Liderem” wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Rzeszówka do gospodarstwa agroturystycznego Zielony Wulkan. Tam odbyły się warsztaty kosmetyczne, które przyniosły wiele emocji. Każda osoba wybierała swoją recepturę, którą własnoręcznie realizowała podczas warsztatów. Uczestnicy projektu nauczyli się jak za pomocą dostępnych składników zrobić własne zdrowe kremy. Siła lecznicza drzemiąca w naturalnych roślinnych składnikach jest ogromna a wiedza o tym usilnie tłumiona przez koncerny kosmetyczne.

Za nami pierwsze warsztaty szkoleniowe dla seniorów.

W dniach 25-26.08.2021 r. w Pensjonacie Słoneczko w Sławie  odbyło się szkolenia mające na celu zwiększenie umiejętności organizacyjnych i wiedzy merytorycznej seniorów będących liderami w swoich społecznościach.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″
Za nami uroczyste rozpoczęcie projektu z seniorami w roli głównej.

W dniu wczorajszym (tj. 25.08.2021 r.) odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu w ramach realizacji działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+ pt. „Senior Liderem”. Pani Roksana Górna – Kopij – Kierownik Biura LGD, a zarazem koordynator projektu przywitała wszystkich uczestników projektu i gości zaproszonych oraz przedstawiła cele projektu  i harmonogram działań. 
„W bliskości z naturą”

Dnia 24.08.2021 r. odbyła się wizyta do gospodarstwa agroturystycznego Qzko w Siedlisku w ramach realizacji działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+ pt. „Senior Liderem”. Grupa seniorów uczestniczyła w pokazie wytwarzania mydła na bazie mleka koziego z dodatkiem roślin zielarskich. Gospodarze przygotowali również degustację kozich serów jakie są wytwarzane w gospodarstwie. Warsztaty te miały za zadanie zainspirować i wskazać co można zrobić i w jaki sposób wykorzystać z zasobów przyrodniczych we własnym środowisku do organizacji ciekawych zajęć dla osób starszych. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci mydła, które było wytwarzane na warsztatach. Po warsztatach uczestnicy udali się do Lubięcina do Zajazdu we Młynie. Uczestnicy odwiedzili małą winnicę utworzoną ramach projektu współpracy Winnice – Edukacja – Reaktywacja “WINNER” i udali się na poczęstunek.

Roksana Górna-Kopij/koordynator projektu

Barbara Kobiela/asystent koordynatora
ZAPRASZAMY SENIORÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE !!!

SENIORZY W AKCJI NA OBSZARZE KRAINY LASÓW I JEZIOR

Zapraszamy aktywnych seniorów z gmin Siedlisko, Nowa Sól, Sława i Szlichtyngowa do śledzenia naszej strony. Wkrótce rozpoczynamy rekrutację.

Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku pozyskało dotację na realizację działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+. Projekt kierowany do seniorów pt. „Senior Liderem”, ma na celu zwiększenie umiejętności organizacyjnych i wiedzy merytorycznej seniorów będących liderami w swoich społecznościach oraz przygotowanie aktywnych seniorów do pełnienia funkcji lidera. Aby ten cel osiągnąć, zaprosimy seniorów na warsztaty motywacyjne, poszerzymy ich wiedzę o współpracy w zespole, komunikacji oraz partycypacji społecznej. Przygotujemy ich do organizacji inicjatyw w swoich środowiskach i takie inicjatywy wsparte finansowo przeprowadzą.
Dla wskazania uczestnikom projektu możliwości wykorzystania lokalnych zasobów osobowych, przyrodniczych i innych do organizacji ciekawych działań, zorganizujemy dwie wizyty studyjne do zagród edukacyjnych oraz warsztaty zielarsko-kosmetyczne. Wskażemy, jak wykorzystać własne możliwości podczas warsztatów kreatywnego szycia. Wskazane działania będą inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów, mogą być powielane, udoskonalane.

Stawiamy na seniorów i ich pełne zaangażowanie dla aktywizacji małych środowisk wiejskich.

Roksana Górna-Kopij/koordynator projektu

Barbara Kobiela/asystent koordynatora