“Senior Liderem”

Za nami pierwsze warsztaty szkoleniowe dla seniorów.

W dniach 25-26.08.2021 r. w Pensjonacie Słoneczko w Sławie  odbyło się szkolenia mające na celu zwiększenie umiejętności organizacyjnych i wiedzy merytorycznej seniorów będących liderami w swoich społecznościach.

“Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025″
Za nami uroczyste rozpoczęcie projektu z seniorami w roli głównej.

W dniu wczorajszym (tj. 25.08.2021 r.) odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu w ramach realizacji działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+ pt. „Senior Liderem”. Pani Roksana Górna – Kopij – Kierownik Biura LGD, a zarazem koordynator projektu przywitała wszystkich uczestników projektu i gości zaproszonych oraz przedstawiła cele projektu  i harmonogram działań. 
„W bliskości z naturą”

Dnia 24.08.2021 r. odbyła się wizyta do gospodarstwa agroturystycznego Qzko w Siedlisku w ramach realizacji działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+ pt. „Senior Liderem”. Grupa seniorów uczestniczyła w pokazie wytwarzania mydła na bazie mleka koziego z dodatkiem roślin zielarskich. Gospodarze przygotowali również degustację kozich serów jakie są wytwarzane w gospodarstwie. Warsztaty te miały za zadanie zainspirować i wskazać co można zrobić i w jaki sposób wykorzystać z zasobów przyrodniczych we własnym środowisku do organizacji ciekawych zajęć dla osób starszych. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci mydła, które było wytwarzane na warsztatach. Po warsztatach uczestnicy udali się do Lubięcina do Zajazdu we Młynie. Uczestnicy odwiedzili małą winnicę utworzoną ramach projektu współpracy Winnice – Edukacja – Reaktywacja “WINNER” i udali się na poczęstunek.

Roksana Górna-Kopij/koordynator projektu

Barbara Kobiela/asystent koordynatora
ZAPRASZAMY SENIORÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE !!!

SENIORZY W AKCJI NA OBSZARZE KRAINY LASÓW I JEZIOR

Zapraszamy aktywnych seniorów z gmin Siedlisko, Nowa Sól, Sława i Szlichtyngowa do śledzenia naszej strony. Wkrótce rozpoczynamy rekrutację.

Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku pozyskało dotację na realizację działań skierowanych do seniorów z programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – Aktywni+. Projekt kierowany do seniorów pt. „Senior Liderem”, ma na celu zwiększenie umiejętności organizacyjnych i wiedzy merytorycznej seniorów będących liderami w swoich społecznościach oraz przygotowanie aktywnych seniorów do pełnienia funkcji lidera. Aby ten cel osiągnąć, zaprosimy seniorów na warsztaty motywacyjne, poszerzymy ich wiedzę o współpracy w zespole, komunikacji oraz partycypacji społecznej. Przygotujemy ich do organizacji inicjatyw w swoich środowiskach i takie inicjatywy wsparte finansowo przeprowadzą.
Dla wskazania uczestnikom projektu możliwości wykorzystania lokalnych zasobów osobowych, przyrodniczych i innych do organizacji ciekawych działań, zorganizujemy dwie wizyty studyjne do zagród edukacyjnych oraz warsztaty zielarsko-kosmetyczne. Wskażemy, jak wykorzystać własne możliwości podczas warsztatów kreatywnego szycia. Wskazane działania będą inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów, mogą być powielane, udoskonalane.

Stawiamy na seniorów i ich pełne zaangażowanie dla aktywizacji małych środowisk wiejskich.

Roksana Górna-Kopij/koordynator projektu

Barbara Kobiela/asystent koordynatora